۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت  | 2019 May 20
کد مطلب: 4977   تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۴ اسفند ساعت 21:52 نسخه چاپی
فرماندار لالی در جمع خبرنگاران:

سد تراز یکی از آرزوهای دیرینه مردم لالی بود/ تحقق آن بسیاری از دغدغه های مردم را مرتفع می کند

لالی نیوز:فرماندار لالی ضمن تقدیر از زحمات همه افراد پیگیر در این طرح بزرگ از کلیه مردم شهرستان درخواست کرد : انتظار داریم در این طرح و پروژه بزرگ که به توسعه شهرستان کمک می کند همه مردم دولت را همراهی کنند تا با بهره برداری هر چه سریعتر از آن به توسعه منطقه کمک شود .

به گزارش لالی نیوز فرماندار لالی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان ضمن تقدیر از پیگیری های نماینده و سایر مسئولان در آغاز عملیات اجرایی سد تراز اظهار داشت:بدون شک این پروژه آثار مثبت و برکات زیادی برای شهرستان خواهد داشت .

وی عنوان کرد : سد تراز یکی از آرزوهای دیرینه مردم لالی بوده که نماینده محترم تلاش های فراوان را در این مدت جهت آغاز عملیات اجرایی آن دنبال کرده به طوری که با توجه به توقف سد سازی ها در کشور از معدود سدهای برنامه ریزی شده جهت احداث همین سد تراز بوده است .

گودرز ترکی زاده در ادامه به اهداف ساخت این سد اشاره و تصریح کرد : کنترل سیلاب های فصلی و تامین نیازهای مردم به آب کشاورزی و آب شرب از مهمترین اهدافی بوده که در احداث این سد دنبال می شود و با تحقق آن بسیاری از دغدغه های مردم شهرستان مرتفع خواهد شد .

وی در ادامه به روستائیان ساکن در محدوده مخزن سد تراز اشاره کرده و اعلام کرد : بیش از پنج جلسه تاکنون در راستای انجام هماهنگی های مختلف با کشاورزان و مردم این روستا ها داشته به طوری که از همه دغدغه های این مردم آگاه هستیم و تمامی آن ها به مقامات بالا انتقال داده شد .

فرماندار لالی تاکید کرد : در خصوص زمین های کشاورزی روستائیان ، باغات و درختان و منازل مسکونی ، دولت اعلام کرده به صورت دقیق عملیات کارشناسی آغاز خواهد شد به طوری که هیچ گونه حقی از مردم ضایع نخواهد شد .

وی ادامه داد : علاوه بر احداث سد تراز امروز عملیات احداث جاده جایگزین در نزدیکی جاده فعلی با کیفیتی مناسب آغاز و همچنین ایجاد مسیر انحرافی برای رودخانه به منظور آمادگی جهت احداث سد آغاز شده است .

فرماندار لالی در همین راستا تاکید کرد : سهل الوصول ترین و نزدیک ترین مسیر برای احداث جاده های استاندارد و همراه با طبیعتی مشرف بر دریاچه در راستای توسعه گردشگری مورد نظر بوده که کارشناسان به صورت ویژه آن را پی گیری خواهند کرد.

ترکی زاده همچنین اعلام کرد : استفاده از آب دریاچه این سد توسط روستائیان بلامانع بوده و در قولی که امروز وزیر نیرو هم دادند مردم ساکن در تعدادی از روستاهای بالادست سد تراز می توانند حق آبه ای از این دریاچه داشته باشند و لذا جای نگرانی در خصوص ستفاده از آب دریاچه برای روستائیان این مناطق وجود ندارد .

وی در بخش دیگری به نیروی انسانی شاغل در این پروژه اشاره و عنوان کرد : علاوه بر مدیر پروژه این سد به مسئولان استانی هم تاکید کردیم که در خصوص نیروی انسانی تاجایی که امکان دارد و در مشاغل غیر تخصصی از افراد بومی منطقه استفاده شود و تنها زمانی از نیروهای غیر بومی استفاده کنند که متخصص آن در شهرستان نباشد .

فرماندار لالی در انتها ضمن تقدیر از زحمات همه افراد پیگیر در این طرح بزرگ از کلیه مردم شهرستان درخواست کرد : انتظار داریم در این طرح و پروژه بزرگ که به توسعه شهرستان کمک می کند همه مردم دولت را همراهی کنند تا با بهره برداری هر چه سریعتر از آن به توسعه منطقه کمک شود .
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :