۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت  | 2018 April 24
کد مطلب: 3622   تاریخ انتشار : ۱۳۹۵ جمعه ۲۷ فروردين ساعت 18:23 نسخه چاپی

بهشتی زیبا و دیدنی در ایذه / عکس

لالی نیوز:

به گزارش لالی نیوز نقاط بکر، زیبا و متعددی در شهرستان ایذه وجود دارد که کمتر کسی از آنجا دیدن کرده و یا حتی خبر دارد.

چند سالی است که مسئولین ایذه در پشت تریبون‌ و کنفرانس‌ها از رو به نابودی رفتن تالاب های شهرستان سخن می‌گویند، اما آیا تا به حال حتی یک بار این دو تالاب را از نزدیک دیده اند ؟

تالاب بندون ایذه به دلیل اینکه حیاتش بسته به آب باران است، طبیعتی به مراتب زیبا تر از تالاب میانگران دارد، چراکه حجم عظیمی از فاضلاب‌های شهر به تالاب میانگران ریخته می شود به همین دلیل پوشش گیاهی مانند بندون را نخواهد داشت.

و اما این روزها تالاب زیبا و کوچک شده‌ی بندون که هر سال گستره‌ی آن کمتر می‌شود، زیبایی بی نظیری به خود گرفته: عطر گل‌های بهاری، آواز پرندگان، طبیعت سرسبز و گل‌های روی آب چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند.

از فاصله دور که به تالاب بنگرید، تالاب را مثل سراب می بینید، کمی که به جلوتر بروید، سفیدی پوشش گل های روی آب، چشمان شما را خیره می کند و تا نزدیک آب نروید‌، باورتان نمی‌شود که این سفیدی به سان برف، گل است.

این تالاب در سال‌های نه چندان دور زیستگاه پرندگان مهاجر مختلفی از سراسر ایران و حتی خارج از کشور بود، اما در چند سال اخیر به دلیل خشک شدن و کم شدن حجم آب آن، پرندگان کمتری این تالاب را برای مدتی اندک‌، زیستگاه خود قرار می دهند.

تصاویر زیر گوشه‌ای از طبیعت زیبایی این تالاب است که به روایت دوربین عصر ایذه مشاهده می‌کنید.

عصر ایذه
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :