۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد  | 2019 June 20
کد مطلب: 4934   تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ جمعه ۲۱ دي ساعت 19:41 نسخه چاپی
به منظور بررسی و رفع مشکلات

بازدید (معاونت وزیرجهاد کشاورزی) در امور زراعت از مزارع دیم شهرستان لالی + تصاویر

لالی نیوز:مزارع دیم کشاورزی شهرستان لالی امروز مورد بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت قرار گرفت .

به گزارش لالی نیوز از صبح امروز با حضور عباس کشاورز معاونت وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت و مجریان طرح خودکفایی گندم و دانه های روغنی کشور مزارع دیم شهرستان لالی مورد بررسی قرار گرفتند .

در این بازدید ها که در مزارع گندم ، کلزا و علوفه صورت گرفته بود مسائل و مشکلات موجود در حوزه کشاورزی و کشت دیم شهرستان لالی مورد بررسی قرار گرفت .

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت در گفت و گو با این پایگاه خبری اظهار داشت :از آنجایی که شنیده بودم اتفاقات بسیار خوبی در زمینه کشت کلزا و ارتقا کشاورزی دیم در لالی رخ داده ، دوست داشتم که حتما به لالی بیایم و از مزارع بازدیدی داشته باشم .

وی عنوان کرد : وضعیت مزارع خیلی خوب است هر چند بخشی از این کیفیت به خاطر باران های خوب بوده اما انجام عملیات های خوب زراعی ، کشت به موقع ، رعایت تراکم ، تامین کود و مکانیزاسیون مناسب در وضعیت مناسب مزارع هم نقش موثری داشته است لذا ما هم سعی می کنیم در بازگشت ، مسائل و مشکلاتی که در این حوزه مشاهده شد را با برنامه ریزی حل کنیم .

عباس کشاورز در ادامه تصریح کرد : انشالله از سال زراعی آینده و انجام کارهای مورد نیاز پروژه ایکاردا در مناطقی مانند لالی هم انجام خواهد شد تا از فعالیت های کشت دیم مناسب در این شهر حمایت های خوبی صورت گیرد .   

گفتنی است در این بازدید مسئول مجری طرح دانه های روغنی کشور ، مجری طرح خودکفایی گندم ، مجری طرح های کشاورزی حفاظتی وزارت جهاد کشاورزی نیز حضور داشته که وضعیت کشت دیم در مزارع گندم ، کلزا و علوفه شهرستان لالی را ایده آل ارزیابی کردند .

 

 

مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :