۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير  | 2020 July 11
کد مطلب: 1018   تاریخ انتشار : ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ساعت 16:55 نسخه چاپی
پس از سال ها انتظار:

اولین فرودگاه ایران دوباره بازگشایی می شود/پنجم خرداد ˝فوکر ۱۰۰˝مهمان آسمان مسجدسلیمان می شود

لالی نیوز:در جلسه ای که در استانداری و با حضور مهندس مقتدایی استاندار محترم خوزستان، مهندس صفاری مدیرکل فرودگاهای خوزستان، جمعی از مدیر کل های استان و مسئولین نفت برگزار شد مقرر گردید طی ده روز آینده مجوزهای لازم اخذ و در سریع ترین زمان ممکن فرودگاه مسجدسلیمان راه اندازی شود.

به گزارش لالی نیوز در جلسه ای که  در استانداری و با حضور مهندس مقتدایی استاندار محترم خوزستان، مهندس صفاری مدیرکل فرودگاهای خوزستان، جمعی از مدیر کل های استان و مسئولین نفت برگزار شد مقرر گردید طی ده روز آینده مجوزهای لازم اخذ و در سریع ترین زمان ممکن فرودگاه مسجدسلیمان راه اندازی شود.

 در این جلسه تمامی مسائل و مشکلات  اولین فرودگاه ایران مورد بررسی قرار گرفت و قول های مساعدی در خصوص راه اندازی آن به مردم مسجدسلیمان داده شد .

فرودگاه مسجد سلیمان نخستین و قدیمی ترین فرودگاهی است که در ایران تاسیس شد. تاریخ تاسیس رسمی افتتاح این فرودگاه همزمان با کشف نفت در این منطقه به سال ۱۲۸۷ باز می‌گردد. گفتنی است این فرودگاه نخستین نقطه ایی در خاورمیانه‌است که به صورت رسمی صاحب فرودگاه شد و از آن هواپیما بر می‌خاست. این فرودگاه هم اکنون با نام فرودگاه شهید آسیایی شناخته می شود.

در همین راستا در تاریخ ۱۷/۲/۹۳ فرماندار شهرستان مسجدسلیمان و مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان به همراه معاونین و کارشناسان فرودگاه اهواز؛ از فرودگاه مسجدسلیمان بازدید کردند .
که در این بازدید مشکلات موجود فرودگاه مسجد سلیمان بررسی و پیشنهادهای لازم به‌منظور راه‌اندازی این فرودگاه عنوان شد.

ناصر صفاری مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان، راه‌اندازی فرودگاه مسجدسلیمان را منوط به بهره‌مندی از دو باند پروازی دانست و با اشاره به اینکه یکی از باندهای این فرودگاه قابل استفاده نیست گفت: باند دوم به اصلاحاتی نظیر بهسازی نیاز دارد.

بهسازی سطوح پروازی، بهسازی ترمینال یک‌هزار مترمربعی، تخصیص دو دستگاه خودروی فوم‌پاش و پرسنل آموزش دیده به آتش‌نشانی، احداث مرکز سوختگیری، تجهیز سالن ترمینال به دو دستگاه بازرسی ایکس‌ری و گیت‌وی، اختصاص خودرو جهت جابجایی مسافران در محوطه ایرساید، تامین تجهیزات فرودگاهی برای سرویس‌دهی مناسب به هواپیما، برقراری ارتباط برج مسجدسلیمان با برج فرودگاه اهواز و مرکز کنترل فضای کشوز از جمله نیازهای فرودگاه مسجدسلیمان برای راه‌اندازی و بهره‌برداری مناسب بود که در این بازدید توسط صفاری به آن اشاره شد.

همچنین دکتر جلیلی نماینده شهرستان نیزدر خصوص بازگشایی فرودگاه شهرستان اظهار داشتند : با پیگیریهای صورت گرفته و نیز با مساعدت ویژه وزیر محترم نفت تلاشهای زیادی در راستای بهسازی و آمادسازی فرودگاه شهرستان انجام شده است و نهایتا وعده افتتاح این فرودگاه را در تاریخ ۵ خرداد ماه به مردم شریف مسجدسلیمان می دهیم .

لازم به ذکر است که تمامی مجوزه های لازم جهت پرواز و نیز هواپیمای ویژه از سوی نفت با پیگیری های نماینده شهرستان دکتر جلیلی صورت گرفته است .


رهیاب نیوز


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :