۱۳۹۷ سه شنبه ۲۰ آذر  | 2018 December 11
کد مطلب: 4703   تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ دي ساعت 01:38 نسخه چاپی
داستانی از جنس تاریخ

آخرین اثر از اهالی قلم در لالی/رمان((زیر آوار بنه وار)) منتشر شد+تصویر

لالی نیوز:کتاب رمان زیر آوار بنه وار به قلم یکی از اهالی فرهیخته حوزه فرهنگ شهرستان لالی به تازگی به چاپ رسیده و در اختیار عموم مردم قرار گرفته است .

به گزارش لالی نیوز کتاب رمان زیر آوار بنه وار به قلم یکی از اهالی فرهیخته حوزه فرهنگ شهرستان لالی به تازگی به چاپ رسیده و در اختیار عموم مردم قرار گرفته است .

این اثر که با نام روستای تاریخی بنه وار شهرستان لالی مزین شده داستانی بلند است از نویسنده توانای شهرستان لالی که این بار در قالب رمانی به اهالی فرهنگ و ادب دوستان عرضه شده است .

عبدالعلی دوستانی که پیش از این نام او را در نقدهایی بر کتاب (لالی) شنیده بودیم این بار با رمانی می بینیم که متفاوت از نوشته ها و داستان های دیگر فارغ از آن چه که لذت و مراد خواننده را برآورده می کند تنها در پی روایت داستانی است که همراه با تلخی هایی واقعی زندگی است چنان که خود نگارنده در پیش درآمد کتاب می نویسد :

« می گویند داستان را باید چنین و چنان به صد ناز و جذبه نوشت تا آبِ مراد در دلِ نازک خواننده تکان نخورد و رنجِ محتوا به لذتِ قالب ، غالب نشود.یعنی که این پیاله ی روایت را باید چنان متین به لب یار گرفت که مبادا سبیلش هم تر بشود. گفته اند در این پیاله جز شکل شیرین روایت روا نیست ، مبادا جوهر تلخ حکایت، خاطر یار را حزین و  از راه این  باده ی سرگرمی! به در کند. لیک نشایست که در خُم خانه ی تلخ این روزگار چنین پندی روا باشد! وقتی راز رنج ها و تلخی های بشر ، نوشداروی درد زمانه است داستان باید که سفر رنج باشد و مخاطب ،همسفرِ تلخی چش و مست از کشف این راه و راز شود .مگر مستیِ کشف و  فهم ، کم از مستیِ وهم و خیال است؟ حال بخیل نباید بود، بگذار آن خیل مخاطبینی که به زیبایی صورت ها و سطحی ترین لذت های زمانه عادت شان داده اند خوابشان آشفته نشود. تنها باید گفت، آن انبوه قصه های لیلی و مجنون ها  ارزانی خیالشان باد. تلخ نویسانِ مست از میِ تلخ ، به اندک مخاطبان رنج پوی خویش دلخوشند

گوشه ای از متن این کتاب پربار و خواندنی را در راستای ترغیب علاقه مندان به کتاب و داستان های فارسی درج کردیم تا علاقه مندان با اسلوب نگارش کتاب آشنا شوند.

 

این کتاب در کتابفروشی های شهرستان لالی و سایر شهرستان ها عرضه و در دسترس عموم قرار گرفته است .
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :